Sosyal Medya Ajansı

Sosyal medya ajansı markanızın ya da işletmenizin kullandığı sosyal platformları profesyonel anlamda yönetir. Günümüzde sosyal medya kullanımının artış göstermesi markaların da stratejilerini değiştirmiştir. Yapılan araştırmalara göre artık tüm sektörler için müşterilerin internet alışverişini tercih ettiği görülüyor. Bu da marka ya da firmaların doğrudan sosyal mecralarda yer almasını ve dijital ortamda satış yapmasını destekliyor. Doğru ve etkili destek almanız konusunda sosyal medya ajansları ön plana çıkıyor.

Sektörünüz ne olursa olsun artık sosyal medya hesapları markanız için olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Çağa ve yeniliklere ayak uyduran bir marka olarak sadece sosyal mecralarda yer almanız yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra rakiplerinizin de sosyal medya platformlarını aktif bir şekilde kullandığını unutmamalısınız.

Markanızın dijitalde ve sosyal platformlarda aktif görünmesi, hedef kitleye kolayca ulaşması için sosyal medya ajanslarından yardım alabilirsiniz. Profesyonel sosyal medya yönetimi ve daha fazlası için profesyonel destek almak üzere sosyal medya ajansı olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Sektörün lider ve tecrübeli ajanslarından biri olarak merak eden müşterilerimiz için sosyal medya ajanslarının ne iş yaptığını, sosyal medya yönetiminin tam olarak ne olduğunu kaleme aldık. Hizmet almadan önce içeriğimizden faydalanarak ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Başlıklar

Sosyal Medya Ajansı nedir, ne yapar?

Sosyal medya ajansı ne iş yapar sorusunun yanıtı çok merak ediliyor. Hayatımıza yeni giren bir sektör olmasa da marka ve satış odaklı kullanımın son dönemde artış gösterdiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Markaların hedef kitlelerine daha hızlı ulaşmak, marka bilinirliğini ve satışları arttırmak üzere sosyal medya hesaplarını kullanması sosyal medya ajanslarının ihtiyaç haline gelmesini sağlıyor.

Sosyal medya ajansı tam olarak sosyal platformları profesyonel anlamda yöneten sosyal medya danışmanlığı hizmeti sunan ajanslardır. Instagram, Facebook ya da Twitter gibi kitlesi fazla olan sosyal platformların algoritmaları ve çalışma sistemleri birbirinden farklılık gösteriyor. Bu teknik özellikleri bilerek sosyal medya hesaplarının yönetilmesi markaların hedeflerine ulaşmasında etkin rol oynuyor. Sosyal medya ajanslarının bünyesinde yer alan sosyal medya yöneticileri alanlarında uzman kişilerdir. 22 Dijital ~ Dijital PR Ajansı olarak bizlerde uzman sosyal medya ekibimiz ile siz değerli müşterilerimize hizmet sağlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Hizmeti

Sosyal medya yönetimi hizmeti sosyal medya ajanları tarafından verilir. Bireysel olarak sosyal medya yönetimi yapan sayısız kişi bulunsa da tümü aynı profesyonelliği taşımıyor. Daha kurumsal ve teknik anlamda yeterli hizmet almak üzere ajansları tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü sosyal medya ajanları sadece bu hizmet üzerine yoğunlaşarak alanında uzman kişilerle çalışıyor. Sosyal medya konusunda etkin ve yetkin yönetim hizmeti sunan uzmanlar ise markanızın sosyal mecralarda hızla gelişim sağlamasını destekliyor.

Profesyonel anlamda destek alacağınız ajansın yeterliliğini de analiz etmenizde fayda vardır. Sektör her ne kadar yeni bir sektör olsa da bu alanda uzmanlaşmış kemik kadrosu bulunan ajanslarla çalışmayı tercih etmelisiniz. 22 Dijital yılların tecrübesiyle siz değerli müşterilerine kesintisiz hizmet sağlıyor. Ekip ve ekipman konusundaki yeterliliği, referans çalışmaları gibi detayları analiz ederek hizmet alabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır ve nelere dikkat etmek gerekir? Sosyal medya yönetimi her ne kadar basit ve kolay gibi görünse de yukarıda da ifade ettiğimiz üzere kesinlikle uzmanlık gerektiriyor. Farklı sektörler için açılan sosyal medya hesaplarının yönetilmesi uzman kişiler tarafından analiz gerektirir. Bu noktada sosyal medya yönetiminin hangi aşamalardan oluştuğunu ve sonuçlarını sıralamak gerekirse de;

  • Sektör ve rakip analizi yapılmalıdır. Bu analizler mevcut markanın konumunu, sosyal medyadaki yerini ve rakiplerine oranla hangi aşamada olduğunu anlamaya destek olur.
  • Analizlerden sonra varsa mevcut sosyal medya hesabında iyileştirmelere yapılarak ilerlenir. Eğer yoksa da markanın kurumsal kimliğine hitap eden sosyal medya hesapları kurulur.
  • Bu sosyal medya hesapları için markayı ve çalışmalarını doğrudan yansıtan, kurumsal kimliğinin dışına çıkmayan özgün içerikler hazırlanır. Hazırlanan görsel ya da yazı içerikleri post ya da hikaye olarak düzenli periyotlarla paylaşılır.
  • Müşterinin talebine bağlı olarak paylaşım sayıları değişkenlik gösterebilir.
  • Sponsorlu reklamlar için müşterinin bütçe ayırması halinde reklam verilir. Bu reklamlar markanın hedef kitlesine karşı görünür olmasını ve daha tanınır hale gelmesini doğrudan sağlıyor.
  • Hızlı satış ve daha fazla kitleye ulaşmak üzere yapılan sosyal medya yönetim çalışmasının aylık analizleri raporlanarak müşterilere sunulur.

Profesyonel ve etkin bir sosyal medya yönetiminin aşamaları bu şekildedir. Elbette de tüm bunların yanı sıra soysa medya mecrasının algoritmalarına bağlı olarak farklı teknik çalışmalar ve analizler de uzman kişi tarafından uygulanır. 22 Djital’ın uzman sosyal medya kadrosundan sorunsuz ve profesyonel hizmet alarak, markanızın dijitalde ve sosyal platformlarda hızlıca büyümesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları

Sosyal yönetimi fiyatları da en sık merak edilenler arasında yer alıyor. Kurumsal ya da bireysel anlamda sosyal medya yönetimi için hizmet alabilirsiniz. Her sosyal mecra için sunulan fiyatlar farklılık gösteriyor. Mevcut sosyal medya hesabının durumu, müşterinin beklentileri ve markanın rakip analizleri gibi detaylar baz alınarak net fiyat teklifleri sunuluyor. Tercih edeceğiniz pakete göre ve aynı zamanda özel taleplerinize göre en cazip fiyat teklifleri 22 Dijital Ajansımız tarafından sizlere sunuluyor.

Hizmet almak, hizmete ilişkin daha fazla bilgi almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanında profesyonel ve uzman kimliği ile hizmet sağlayan sosyal medya ekibimiz sizinle birebir ilgilenerek markanız için sosyal medyadaki beklentilerinizi dinleyecektir. Bu beklentiler ve markanızın bu alandaki gelişimini destekleyecek stratejiler belirlendikten sonra met fiyat teklifleri sunulur. Siz de daha hızlı büyümek ve bilinir bir marka haline gelerek satışlarınızı arttırmak için sosyal medya hesaplarınızı uzman kişilere bırakabilirsiniz!

 

Yorum yapın