Sosyal Medya Hizmetleri

Sosyal medya hizmetleri uzman kişiler tarafından sağlanır. Sosyal medya uzmanları tarafından verilen sosyal medya hizmeti kapsamında tüm sosyal medya platformları bulunmaktadır. Bu platformlar sadece bireysel olarak sosyal medya hizmeti değil artık kurumsal olarak da sıklıkla kullanılıyor. Her markanın, kurumun, işletmenin en az bir sosyal medya hesabı olduğunu söylemek bu noktada yanlış olmayacaktır. Bazı markalar sosyal medya hesaplarını direk satış odaklı kullanırken bazıları daha bilinir ve görülür olmak adına kullanıyor. Fakat sosyal medya hesapları üzerinden markaların bu hedefleri yakalaması için hesapların uzman ve sektöre hakim kişiler tarafından takip edilmesi (yönetilmesi) son derece önemlidir.

Siz de markanızın ya da işletmenizin dijitalde daha hızlı büyümesi ve bilirliğinin artması adına hesaplarınızı sosyal medya uzmanlarına bırakabilirsiniz. Sosyal medya uzmanları sektörel detayları ve rakiplerinizi analiz ederek markanız için en uygun stratejiyi geliştirecektir. Geliştirilen bu strateji ve teknik bilgi birikimi ile hedef kitlenize daha kolay ulaşmanızı ve sosyal mecralarda kurumsal bir kimlik oluşturmanızı sağlayacaktır. Sosyal medya hizmetleri ve ayrıntıları hakkında aklınıza takılabilecek tüm soruların yanıtlarına içeriğimizde yer veriyoruz. İlgili hizmeti almadan önce içeriğimizden bilgi alabilirsiniz.

Başlıklar

Sosyal Medya Hizmeti Nedir?

Sosyal medya hizmeti nedir ve tam olarak neleri kapsıyor sorusunu yanıtı sıklıkla araştırılan konular arasında yer alıyor. Markalar, işletmeler kurumsal nitelikte sosyal medya hesapları kullanır. Bu hesaplardaki temel amaç ise hedef müşteri kitlesine ulaşmak ve bunu karlılığın artması adına marka bilinirliğini sağlamaktır. Sosyal medya hizmetleri de tam da bu hedefleri kapsar. Standart kurumsal ya da bireysel tüm sosyal medya hesapları için bu hizmetten faydalanmanız mümkündür.

Günümüzde kurumsal anlamda açılan sosyal medya hesapları için sosyal medya hizmetlerinin daha aktif bir şekilde tercih edildiğini ifade etmek mümkündür. Her sosyal medya platformunun ara yüzü ve algoritması birbirinden tamamen farklılık gösteriyor. BU teknik ayrıntılar ve sektörel bilgi birikimi ile yönetilen hesapların daha hızlı hedefe ulaştırdığını ve bu nedenle de uzman kişilerden destek almanın önemini vurgulamak da gerekiyor. İlgili sosyal medya hizmetleri detaylı analizler yapılarak sunulur. Hesapların kurumsal kimlik çerçevesinde dizayn edilmesi, hedef kitleye yönelik çalışmaların yapılması, günlük ya da aralıklı periyotlarla gönderi ve hikaye paylaşımı gibi tüm işlemler sosyal medya hizmetleri kapsamındadır.

Sosyal Medya Hizmetleri Nelerdir?

Sosyal medya platformları geleneksel medyaya nazaran artık çok daha aktif ve dinamiktir. Bu dinamiklik ise sektörlerin de sosyal mecralar üzerinden reklam vermesini ve daha bilinir hale gelmesini destekliyor. Artık tüm markaların geleneksel medya reklamları yerine sosyal mecralar tercih ettiğini gözlemlediğimiz bu dönemle sosyal medya hizmetleri de temel gereksinim haline gelmiştir. Özelde bu hizmetin içeriğini aktarmak gerekirse de;

İçerik yönetimi işlemleri; Sosyal medya hesaplarının en önemli parçası içeriklerdir. Sosyal medya hizmeti kapsamında bu içerikler düzenlenerek hedef kitleyle platform üzerinden paylaşılır. Görsel, gif, blog yazısı, reklam içeriği ve çeşitli videolar sosyal medya içerikleri arasında yer alıyor. Sosyal medya yönetimi hizmetinde ise tüm bu içerikler hedefinize ve markanızın kimliğine yönelik özgün olarak hazırlanır.

Moderasyon çalışmaları; Sosyal medya hesapları yüksek etkileşimin söz konusu olduğu platformlardır. Sosyal medya hesap yönetimi hizmeti kapsamında talebe göre müşterilere anında dönüş da sağlanabilir. Böylece markanın ya da işletmenin hedef kitlesi ise sürekli etkileşim halinde olduğu ve dolayısıyla güven verdiği imajı yaratılır.

Online itibar-kriz yönetimi çalışmaları; Sosyal medya hizmetleri kapsamında online itibar ve kriz yönetimi çalışması da yer alır. Bu çalışma sırasında markaya zarar verebilecek olası tüm ihtimaller düşünülür. Bu ihtimaller doğrultusunda ne tarz çözümler sunulacağı ise önceden planlanır.

Dijital PR çalışmaları; Dijital PR çalışmaları da yine sosyal medya hizmeti içerisinde yer alıyor. Örneğin sosyal medya hesaplarınızın ve markanızın arama motorlarında daha görünü olması için teknik çalışmalar yapılabilir. SEO uyumlu içerikler ile hesaplarınız desteklenerek hedef kitlenizin size daha kolay ulaşması sağlanır.

Sosyal Medya Hizmetinde Özgünlüğün Önemi

Sosyal medya hizmetleri her ne kadar basit birkaç adımdan oluşuyor gibi görünse de tamamen uzmanlık gerektiren bir alandır. Her markanın, şirketin sektörü ve müşteri kitlesi farklılık gösteriyor. Ayrıca rakipleri ve rakiplerinin çalışmaları da farklılık gösteriyor. Markanın ya da şirketin sosyal medyadan yüksek verim alabilmesi ve marka bilinirliğini sağlarken müşteri kazanması için özgünlük oldukça önemlidir.

Sosyal medya hesapları yönetilirken kullanılacak tüm içeriklerin, görselleri ya da videoların tamamen markaya ya da şirkete özel hazırlanmış özel tasarımlar olması gerekiyor. Bu özel tasarımlar müşteri kitlesinin dikkatini çekecek nitelikte de olmalıdır. Öte yandan markanın-şirketinin kurumsal kimlik bütünlüğünü de bozmayan tasarım çizgilerinden oluşması en önemli bir diğer detaydır. Genel olarak sosyal medya çalışmalarının en önemli noktasının b içerik özgünlüğü olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu nedenle de hizmet alacağınız sosyal medya ajansı ya da uzman kişinin bu konudaki yeterliliğini doğru analiz etmeniz faydalı olacaktır.

Sosyal Medya Hizmeti ve Fiyatları

Sosyal medya hizmeti için merakla araştırılan bir diğer konu ise sunulan fiyat seçenekleridir. Yukarıda da ayrıntılı olarak ifade ettiğimiz üzere sosyal medya hizmetleri oldukça kapsamlı ve detaylıdır. Ana hizmet başlığı altında birden fazla alt hizmet bulunuyor. Alt hizmetler markanın ihtiyacına ve müşterinin talebine, bütçesine göre değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenlik sunulacak fiyat tekliflerinin netleşmesinde de oldukça etkilidir. Bu nedenle beklentileri ve sektöre, markaya dair ihtiyaçları analiz etmeden kesin ve net bir rakam vermek tamamen yanlış olacaktır. 22 Dijital sektörde uzun süredir yer alıyor. Sosyal medya hizmeti almak ve net fiyat tekliflerini duymak üzere hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın