Dijital PR nedir? Online İtibar Yönetimi ile markanızın imajını güçlendirin

Dijital PR (Online İtibar Yönetimi) diğer adıyla Online PR, geleneksel medyada yapılan PR çalışmalarının yeni medya mecralarına uyarlanmakta olan halidir. Arama motoru, sosyal medya, e-posta gibi dijital medya ağlarının bütününde yapılan pazarlama, imaj ve itibar çalışmalarıdır.

Dijital PR çalışmaları neden yapılır?

Dijital PR örnekleri olarak günümüzde tüm şirketler, markaları için dijital varlıklar oluşturarak internet sitesi, sosyal medya hesabı, sektörleriyle ilgili büyük internet sayfalarında üyelikler oluşturmakta. Dijital PR hakkında bilgi sahibi olmayan firmalar tanıtımlarını yapabilmek ve yeni kitlelere ulaşmak için fazlasıyla reklam bütçeleri harcamaktadır fakat bu çalışmalar büyük ihtimal çok az geri dönüş almalarına sebep olarak bütçelerinin boşa harcanması anlamına gelmektedir.

Müşteri potansiyelindeki kişiler marka hakkında arama yaparken  yeterli sayıda geri bildirim içeren müşteri yorumları veya içerik sayfalarıyla beraber sosyal medya etkileşimlerinin hiç olmadığını veya çok düşük olduğunu görerek, müşterinin markaya güveni oluşmaz. Firma müşteri potansiyelindeki kişiyi kazanamadan kaybetmiş olur aynı şekilde reklam verdiklerinde de müşteri potansiyelindeki kişiler benzer tabloda geri dönüş oranları düşük olacaktır.

Dijital PR çalışmaları ile firma imajınızın görünümünü en iyi seviyeye çıkararak yapacağınız reklam çalışmalarının geri dönüşleri artmakla beraber hakkınızda arama yapan kişilere iyi bir imaj bırakmış olacaksınız.

Farklı örnek verilecek olursa, hakkınızda veya markanız adına yapılan kötü yorumlar olmak üzere yanıltıcı yorumların kaldırılması, azlatılması veya baskılanması gibi unsurlarıda dijital halkla ilişkiler (dijital pr) çalışmalarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Online itibar yönetimi üzerine yapılan çalışmalar kişilerin veya markaların imajını oldukça önemli ölçüde etkiliyerek prestij katar.

 

Online İtibar Yönetimi (Dijital PR) neleri içerir?

  • Sosyal medya danışmanlığı, yönetimi ve pazarlaması
  • Sosyal medya hesap etkileşiminin arttırılması
  • Arama motoru optimizasyonu ve arama motoru pazarlaması
  • Haber bülteni çalışmaları
  • Viral reklam çalışmaları
  • Gündem oluşturma veya değiştirme
  • Dijital varlıklar veya sayfalar oluşturma

Dijital PR Ajansı nedir?

Dijital PR ajansları kişilerin veya markaların yeni medya ortamındaki itibar yönetimlerini üstlenen ajanslardır. Online İtibar Yönetimi Ajansı ve Dijital PR Ajansı olarak geçen firmamız 22 Dijital ile profesyonel olarak Dijital PR konusunda çalışmalar yapabilir ve destek alabilirsiniz.

Online İtibar Yönetimi aşamaları nedir?

Şu an bulunduğunuz dijital varlıklar incelenerek ilerleyiş rotası çizilebilir. Her kişinin veya markanın mevcut durumu farklıdır. Profesyonel kişilerden Online İtibar Yönetimi veya Dijital PR hizmeti olarak destek alabilirsiniz.

Dijital Halkla İlişkiler çalışmalarının dezavantajı varmıdır?

Ajans veya online itibar yönetimi uzmanı ile çalışarak dezavantajları minumuma indirirsiniz. Profesyonel olmayan kişilerce yapılan çalışmalar dijital kimliğinize zarar verebilmektedir. Doğru şekilde yapmış olacağınız pr çalışmalarının etkisi oldukça olumlu yansıyacaktır.

Dijtal PR’ın detaylı tanımı ve biz

Online PR’yi tekrar tanımlamak gerekirse yabancı olarak Digital PR veya Online PR olarak yani Online Public Relations olarak tanımı yapabilir, Türkçe olarak Dijital Halkla İlişkiler veya Dijital PR olarak tanımlanmakta. Ayrıca Online İtibar Yönetimi olarak isimlendirilmekte olup ingilizcesi Online Reputation Management olarak geçmekte. Son yıllarda bu terimlerin kullanımı oldukça artış gösterdi.

Sosyal medya üzerinde çevrimiçi itibar yönetimi yaparak başarılı pr çalışmaları yapmak oldukça mümkün. Kişiler, markarlar için dijital varlıklar oluşturarak prestij kazandırılabilir. 22 Dijital ekibi olarak kişiler veya markalar için özel olarak hazırladığımız çalışma programı ile güncel ve verimli olarak ilgili çalışmalarımızı her zaman yukarı doğru yükselişe götürüp, sürekli ilgili sektör kontrollerini gerçekleştirerek olumsuzluk riskini minumuma indiriyoruz. Detaylı çalışma programları oluşturup sizin için ideal olan yükseliş senaryosunu isteklerinize göre çiziyoruz.

Sosyal medya platformları üzerinde takipçi, beğeni ve benzeri unsurların sayılarını arttırıyoruz. Haber bültenlerinde hakkınızda haber çalışmaları yapıp bunları destekliyoruz. Arama motorlarında istediğiniz kelimelerde ilk sayfalara gelmenizi sağlayıp dijital mecralarda görünür olmanıza vesile oluyoruz. Uzun yıldır olan deneyimimiz ile markanızın olduğu her yerde çalışmalarımızı yapıyor, markanızın olmadığı fakat olması gereken yerlerde sergiliyoruz. Yaptığınız veya yapacağınız reklam çalışmalarından alacağız verimi yüksek oranda arttırıyor, sizinle ilgili yapılan sorgularda adınıza prestij katıyoruz. Dijital PR çalışmaları ile sizi baştan yaratıyoruz.

İmajınızı güçlendirmek adınıza prestij katmak istiyorsanız. Dijital PR & Online İtibar Yönetimi çalışmaları için bize hemen iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz. Sizler için en iyi teklifi sunalım.

22 dijital dijital pr ajansı

Türkiye’nin yenilikçi Dijital PR ajansıyla tanışın.

22 Dijital

Yorum yapın