Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti bireysel ya da kurumsal sosyal medya hesaplarınızın gerekli marka stratejisine uygun şekilde yönetilmesidir. Sosyal medya mecraları artık hayatımızın olmazsa olmazlar parçalarından biridir. Son yıllarda artan internet kullanımıyla da daha büyük bir öneme sahip olmaya başlamıştır. Özellikle de marka ve işletmelerin sosyal medya mecralarına kayması neticesinde stratejik hesap yönetimleri bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Dijital PR Ajansı olarak sosyal medya danışmanlığına ilişkin merak edilen her detayı kaleme aldık. Sosyal medya danışmanlığının tam olarak ne olduğu, nasıl yapıldığı ve neden gerekli olduğuna ilişkin sorularınızın yanıtlarını bu içeriğimizde bulabilirsiniz. Markanız, işletmeniz ya da bireysel hesaplarınız için ihtiyacınız olan sosyal medya danışmanlığının detaylarına vâkıf olarak hizmet almanız daha verimli olacaktır.

Başlıklar

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti ya da sosyal medya danışmanı kavramları son süreçte en sık araştırılan popüler konular arasında yer alıyor. Bu popülerliğinin temel nedeni ise sosyal medyanın çağımızda artık temel bir gereksinim haline gelmesidir. Artık neredeyse bireysel ve kurumsal hesap sahibi olmayan kimsenin kalmadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada etkin ve verimli sonuçlar almak üzere profesyonel danışmanlık hizmeti almanız gerekiyor.

Özellikle de satış ve müşteri odaklı sosyal medya hesaplarının profesyonelce yönetilmesi için sosyal medya danışmanlık hizmeti sunulur. En yalın tanımıyla; daha verimli, etkin ve analiz sonuçlarıyla hedeflenen kitleye ulaşmak, satışları arttırmak için verilen hizmete sosyal medya danışmanlık hizmeti denir. Bu hizmet yalnızca profesyonel ve alanında uzman danışmanlardan alınmalıdır. Aksi halde stratejilerle hedeflenen kitleye ve rakamlara ulaşmanız mümkün olmayacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Olmalıdır?

Sosyal medya danışmanlığı almak üzere profesyonel bir dijital ajansa başvurmanız en doğru seçim olacaktır. İnstagram, Facebook, Twitter ve benzeri yoğun kitleli sosyal platformların yönetimi için ciddi teknik bilgi gereklidir. Her sosyal platformun ara yüzü ve teknik dili farklıdır. 22 Dijital bünyesinde yer alan profesyonel sosyal medya uzmanlarından sorunsuz hizmet almanız mümkündür. Profesyonelce yapılan bu hizmetin aşamaları ve sonuçları ise şu şekilde olmalıdır;

 • Hedef kitle ve müşteri analizlerinin yapılması
 • Sektöre hitap eden ve markanın bilinirliğini destekleyecek çözümler üretilmesi ( sosyal mecralar için)
 • Tüm sosyal medya hesaplarının uygun teknik yöntemlerle optimize edilmesi
 • Marka ya da işletmenin gelişimine katkı sağlayacak stratejilerin geliştirilmesi
 • Gönderilerin ya da içeriklerin marka hedefleri doğrultusunda düzenlenip belirli periyotlarla paylaşılması
 • Yapılan doğru hedefleme sonucunda satış odaklı optimize çalışmalarının desteklenmesi
 • Markanın kurumsal kimliğine uygun içerikler oluşturulması ve kurumsal kimlik dışına çıkılmaması
 • Aylık verilerin raporlanarak sunulması ve gelişimin takip edilmesi

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti alırken yukarıda sıraladığımız tüm adımlar dikkate alınmalıdır. Verimli ve etkili sonuçlar almak istiyorsanız maddeler halinde aktardığımız her detayın yerine getirilmesini destekleyen profesyonel kişilerden hizmet almaya özen göstermeniz faydalı olacaktır. 22 Dijital Online PR ajansımız ile hemen iletişime geçerek bu profesyonel hizmeti sorunsuz ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Neden Gereklidir?

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti bir tür pazarlama stratejisidir. Hatta en önemli ve sonuç odaklı dijital pazarlama yöntemlerinden biri olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Markanızın hızlıca büyümesi, hedef kitleye ulaşması, daha fazla satış yapması gibi pek çok hedef için bu hizmetten faydalanmanız gereklilik haline gelmiştir. Doğru stratejiler ve uzman kişiler tarafından yapılan bir hesap yönetimi neticesinde markanızın gelişimine ve satışlarınızın artışına kısa vadede şahit olabilirsiniz.

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere sosyal medya danışmanlığında bu sonuçların elde edilmesi profesyonellik düzeyine bağlıdır. Sosyal medya uzmanı tarafından alacağınız hizmet ile amatör bir yerden alacağınız hizmet aynı sonuçları vermeyecektir. Hizmet alacağınız kişi ya da ajansın yeterliliğini, donanım ve tecrübeleriniz kısaca analiz etmeniz verimli hizmet almanız noktasında size yardımcı olacaktır. Örneğin hizmet alacağınız yerden referans sosyal medya çalışmalarını talep ederek inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatları

Sosyal medya danışmanlığı hizmeti için sunulan ücretler değişkenlik gösteriyor. Sektörde çok sayıda amatör hizmet sağlayan kişinin bulunması da fiyatların ne yazık ki tutarsız şekillenmesine neden oluyor. Ancak genel hatlarıyla profesyonel bir sosyal medya danışmanlık hizmetinin fiyatlarını şu unsurlar belirliyor;

 • Hizmet almayı düşünen marka ya da firmanın hedeflemesi
 • Kaç adet farklı sosyal medya hesabının yönetileceği
 • Gönderi ve hikaye paylaşımlarının ne sıklıkla yapılacağı
 • Sponsorlu reklamlar ve reklamların ne sıklıkla uygulanacağı
 • Özel günlerde yapılacak paylaşımların sıklığı ve niteliği
 • Kampanyaların, ürünlerin ya da reklamları ne tür görsellerle sunulacağı

Tüm bu etkenler fiyatların oluşturulmasında büyük rol oynuyor. Sosyal medya danışmanlığı hizmeti almak için net fiyat teklifleri almak üzere hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Cazip ve hedef odaklı hizmetimizden faydalanmanız için size sadece bir telefon kadar uzaktayız. Sosyal medya çalışmalarınız için dijital pr ajanslarıyla çalışmanızın katkısı daha büyük olacaktır. Dijital PR Nedir? başlığındaki yazımızı inceleyerek dijital pr hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Profesyonel ekibimizin stratejik adımlarıyla hızlı bir büyüme kaydederek sosyal ağlarda bilinir ve görünür bir hale gelebilirsiniz

Yorum yapın